גם בעידן הטכנולוגי שבו אנו משתמשים רבות בטכנולוגיות משוכללות, עדיין יש צורך בעובדים אשר יודעים לעבוד בגובה רב. אלה יכולים להיות עובדים באתר בנייה העובדים על פרויקט בנייה חדיש ומיוחד, או מובילים מקצועיים אשר צריכים להעביר פסנתר כנף מהקומה השביעית אל הדירה החדשה. כך או כך, עובדים אלה מוכרחים להחזיק ברשותם אישור עבודה בגובה רב. אישור זה ניתן להם בתנאי שהם עוברים קורס מיוחד.

קורס עבודה בגובה לפי חוק

הממשלה מחייבת לעבור קורס עבודה בגובה כל מי שמעוניין לעבוד במקומות גבוהים במיוחד. קורס זה נועד להכשיר את העובד לעבוד בדרך נכונה בעבודות הכרוכות בסיכון גבוה, כמו גם לוודא שהוא מכיר את כל כללי הבטיחות. רק לאחר סיום הקורס, רשאי העובד לקבל תעודה המקנה לו את האישור לעבוד בגובה רב. כל קורס כזה יכול למנוע את התאונה הבאה ולהציל חיים בזמן אמת.

למי מתאים ללמוד קורס עבודה בגובה

הקורס מתאים לעובדים הבאים:

  • כל מי שמתכוון לעבוד בגובה של 2 מטרים ומעלה כאשר קיימת סכנת נפילה.
  • לעובד עבודה המתבצעת מעל משטח מסוכן שאינו מגודר ומאובטח.
  • לעובד בעבודה שיש בה הטיית גוף העובד בזווית שמעל 45 מעלות מעבר למעקה בטיחות.
  • עובדים הנעזרים בכלים כמו מלגזה או סל להרמת אדם, וכן עובדים העומדים במסגרת עבודתם על גבי במות הרמה, מתקיני פיגומים או עובדים על גבי גגות איסכורית.

מה לומדים בקורס?

קורס עבודה בגובה נחלק לשני חלקים עיקריים: עיוניים ומעשיים. החלק העיוני מועבר בדרך ברורה ומעניינת, תוך שימוש במצגות לצורך הדגשה והמחשה. מבין הנושאים הנלמדים ניתן להזכיר הכרת משטחי העבודה השונים, סוגי מערכות האבטחה, דרכי חילוץ עמיתים שנקלעו לסכנה, חללים מוקפים, דרכי בלימת נפילה, מבנה הפיגומים והסכנה שבאי שמירה על כללי הבטיחות. החלק המעשי כולל תרגול הכולל שימוש נכון בציוד אישי לצורך הגנה, איך להשתמש בציוד העבודה בשטחים שונים – גגות, פיגומים וכדומה.

קבלת ההכשרה

כאשר המתלמד עובר בהצלחה את המבחנים העיוניים והמעשיים, הוא מקבל אישור הסמכה לעבודה בגובה. אישור זה מעיד על כך שהוא עבר קורס עבודה בגובה ויכול לבצע עבודות בגובה רב. עם זאת, חשוב לזכור שיש לבצע ריענון אחת לשנתיים ולחדש את אישור העבודה.

היכן מועבר הקורס

הקורס מועבר בחברה מקצועית שיש לה הסמכה להכשיר עובדים לעבודה בגובה, ולכן אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בגובה רב, חשוב לבחור חברה מנוסה שתעניק לכם את ההכשרה המיוחדת. מכיוון שמדובר בקורס שנועד לשמור על החיים, חשוב לבחור בחברה מוכרת. לפיכך, מומלץ לבצע חיפוש מהיר באתרי האינטרנט ולשאול חברים קרובים אשר עברו הכשרה בתחום.

חברת בטיחות לעד, המנוהלת על ידי אשר אביזמר, היא חברה מקצועית המציעה ייעוץ בענייני בטיחות כמו גם הדרכות מקצועיות. אשר אביזמר שירת במשך 24 שנים כקצין בטיחות בחיל האוויר ולאורך השנים ליווה חברות שונות בתחום הבטיחות. כך שנושא הבטיחות בהחלט זורם בעורקיו.

קורס עבודה בגובה של חברת בטיחות לעד

קידום אתרים מקצועי בניית אתרים